(067) 281-10-88 (073) 281-10-88, (050) 281-10-88    

При продажу вживаних технічно складних побутових товарів підприємці – платники єдиного податку 1-3 груп зобов’язані застосовувати РРО

ПОВІДОМЛЯЄМО, що при продажу вживаних технічно складних побутових товарів підприємці – платники єдиного податку 1-3 груп зобов’язані застосовувати  РРО

 

     Звертаємо увагу підприємців – платниківєдиного податку 1, 2 та 3 груп, які продають технічно складні побутові товари і зобов’язані застосовувати зареєстровані належним чином  реєстратори розрахункових операцій наконсультації Державної фіскальної служби України за актуальною темою.    

 

Головне: продаж вживаних товарів, на які не надається гарантія не звільняєвід застосування РРО; якщо у продажу є товари, включені до Переліку №231 та супутні/іншітовари, через РРО слід обов’язково проводити всі наявні на господарськомуоб’єкті товари; уточнитивідповідність товарів коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД можна, звернувшись до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень), Науково-дослідного інституту судових експертиз або Міністерства економічногорозвитку і торгівлі України. 

 

Детально про це з посиланням на консультації.

 

1.Фізична особа – підприємець є платником єдиного податку другої групи і планує здійснювати роздрібну торгівлю мобільними телефонами, що були у використанні, і не планує перевищувати обсяг доходу в 1 000 000 гривень. Чи обов’язкове застосування реєстрато рарозрахункових операцій у магазині у разі реалізації виключно технічно складнихпобутових товарів, що були у використанні та на які гарантія продавцем таких товарів не надається? 


Відповідь: Згідно з Переліком №231 до таких товарів належать, зокрема,смартфони та мобільні телефони, що мають згідно з УКТ ЗЕД код 8517 12 00 00. При цьому винятків щодо можливості незастосування РРО для техніки, якабула раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено. Отже, при роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, фізичним особам – підприємцям – платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим РРО (індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 16.05.2017 №205/Б/99-99-14-05-01-14/ІПК : http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/72131.html).

 

2.Фізична особа – підприємець є платником єдиного податку другої групи і здійснює роздрібну торгівлю. Чи необхідне застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) при реалізації світлодіодних освітлювальних приладів (вт.ч. діодних ламп з цоколем на основі LED -технологій), код яких згідно   з УКТ ЗЕД – 8543 70 90 00? 


Відповідь: Згідно з Переліком № 231 з групи 85 «Машини та апаратураелектричні, що мають індивідуальні функції, в іншому місці цієї групи неописані або не зазначені» до таких товарів належать, зокрема, апаратифотоепіляційні, детектори валют та металошукачі, що мають згідно з УКТ ЗЕД     код 8543 7090 00. З питання уточнення відповідності товарів, зокрема світлодіоднихосвітлювальних приладів (ламп), коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД Виможете звернутися до Торгово-промислової палати України   (її регіональних відділень), абоНауково-дослідного інституту судових експертиз, або Міністерства економічногорозвитку і торгівлі України (індивідуальна податкова консультація Державноїфіскальної служби України від 16.05.2017 №206/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/72132.html).

 

3. У випадку, якщо на частину товару, що реалізує ФОП, встановлено обов’язковість застосування РРО, а на іншучастину товару не встановлено обов’язковість застосування РРО, чи потрібнезастосування РРО при реалізації товару, щодо якого не встановленообов’язковість застосування РРО за умови, що РРО використовується для іншоїчастини товару, щодо якого встановлено обов’язковість застосування РРО?


Відповідь: Згідно зі ст. 2 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР«Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) тазберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. Якщо на господарському об’єкті фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку одночасно реалізуються як товари,продаж яких має здійснюватись із обов’язковим застосування РРО, так і будь-якіінші товари, то належним чином зареєстрований та переведений у фіскальнийрежим РРО повинен застосовуватись припродажу всіх наявних на господарському об’єкті товарів (індивідуальнаподаткова консультація Державної фіскальної служби України від 16.05.2017№206/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/72132.html).

 

4. Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої групи планує, зокрема, здійснювати в магазині роздрібну торгівлю уживаними товарами (які передані накомісію), зокрема, музичними інструментами. Чи необхідно застосовувати реєстратори розрахункових операцій при торгівлі уживаними товарами, зокрема, музичними інструментами (КВЕД 47.79), на які не встановлено гарантійний термін?


Відповідь: До Переліку №231 належать музичні інструменти, код згідно з УКТ ЗЕД 9207. З питання уточнення відповідності товарів, роздрібну торгівлю якими Ви здійснюєте, коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД Ви можете звернутисядо Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень), Науково-дослідного інституту судових експертиз або Міністерства економічногорозвитку і торгівлі України. Слід зазначити, що винятків щодо можливості незастосування РРО для товарів, які були раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено (індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби Українивід 18.05.2017 №242/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/72134.html).

 

5. ПП здійснює господарську діяльність з застосуванням реєстратора розрахунковихоперацій. Чи зобов’язаний суб’єкт господарювання, у разі якщо протягом дня не здійснювались розрахункові операції, а проведена операція «службове внесення», «службове винесення готівки» або «нульовий чек», друкуватифіскальний звітний чек, та яка відповідальність за не роздрукування такогочеку?


Відповідь: Статтею 2 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Прозастосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадськогохарчування та послуг» визначено, що розрахункова операція – це приймання відпокупця готівкових коштів,  платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощоза місцем реалізації товарів (послуг), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплатив безготівковій формі товару (послуги) банком покупця, оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця. Пунктом 9 ст. 3 Закону №265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунковіоперації в готівковій та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) усфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно друкувати на РРО (завинятком автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій. Враховуючи зазначене, у разі якщо суб’єктом господарюванняпротягом дня не здійснювались розрахункові операції, то фіскальний звітний чек друкувати не потрібно. П. 9 ст. 17 Закону №265 визначено відповідальність за порушення вимогцього Закону: до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операціїза товари (послуги), застосовуються фінансові санкції у розмірі десятинеоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітнихчеків з РРО по дротових або бездротових каналах зв’язку, у разі обов’язковостіїї подання (індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 17.05.2017№226/6/99-99-14-05-01-14/ІПК: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72133.html).

 

        Нагадуємо, з 8 травня 2017 року, з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017року №231 підприємці – платники єдиного податку 1, 2 та 3 груп, які продають технічно складні побутові товари, визначені переліком, затвердженим цією постановою, зобов’язані застосовувати зареєстровані належним чином  реєстратори розрахункових операцій.    

 

   Постанов уКабінету Міністрів України від 16.03.2017 №231, якою затверджений перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту(обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування 

реєстраторіврозрахункових операцій можна прочитати за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249891557 Посилання на Перелік: http://www.kmu.gov.ua/document/249891550/P0231.doc       

 

Звертаємо увагу на те, що відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунковихоперацій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» застосовувати можна виключно ті реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру  РРО, з додержанням встановленого порядкуїх застосування. Чинний реєстр затверджений наказом Державної фіскальної служби України від 20.04.2017 №275. 

Посилання на реєстр: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/294360.html     

Регистрация ФЛП

Регистрация ФЛП

Leave review
Регистрация ФЛП по Украине под "ключ" в случаи ведения бухучета ЮК "НАДЕЖНЫЙ БИЗНЕС" - 600 грн.
Подробнее
Регистрация ООО

Регистрация ООО

Leave review
Регистрация ООО по Киеву на общей системе за 2500 грн. - ПЕЧАТЬ в подарок.
Подробнее
Получение лицензий

Получение лицензий

Leave review
Регистрация РРО и лицензий на алкоголь и табак - Стоимость составляет - 1250 грн. за каждую лиц...
Подробнее
Помощь бизнесу

Помощь бизнесу

Leave review
Наши специалисты помогут создать Бизнес Вашей Мечты, а при необходимости найдут пути решения пр...
Подробнее